Home INFO Пресладок: Синчето на екс министерката Гордана Јанкуловска во костим за “Халовин”

Пресладок: Синчето на екс министерката Гордана Јанкуловска во костим за “Халовин”

фото: Фејсбук
реклама:G Natural

Ноќта на вештерките, традиционално се прославува ноќта помеѓу 31 октомври и 1 ноември. Првата асоцијација за Халовин се тиквите, маските, костимите, и се она што може да ги исплаши луѓето, кои вообичаено својата креативност ја искажуваат преку маски специјално изработени за овој ден.

Иако станува збор за празник кој најмногу се слави во САД, неговата популарност полека се шири и кај нас.

Халовин манијата ја зафати и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, па објави фотографија од своето петмесечно бебе Патар.

Петар позира облечен во костум тиква, и изгледа неодоливо.

Јанкуловска честопати објавува семејни фотографии на својот Инстаграм профил. А преслаткиот Петар воодушевува на прв поглед!

View this post on Instagram

#halloween

A post shared by Gordana Jankuloska (@gordana_jankuloska) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------