Home INFO Претераа: Со калашников ја прославија победата на Ѓоковиќ (видео)

Претераа: Со калашников ја прославија победата на Ѓоковиќ (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.

Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ги преминаа границите за нормална прослава.

Имено, фановите на Ѓоковиќ одлучиле да ја прослават победата на тенисерот со помош на калашников.

Во видеото се гледа како еден од мажите се нервира до поенот што го одлучува натпреварот, по што излегува надвор и пука во воздух.

По него и неговиот пријател почнува да пука, но од ловечка пушка.

За среќа никој не е повреден.

Којзнае, можеби оваа година смислиле друг начин на прослава на победата на нивниот идол.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------