Home INFO Претставничката на Кипар ќе ја линчуваат затоа што била многу разголена (ВИДЕО)

Претставничката на Кипар ќе ја линчуваат затоа што била многу разголена (ВИДЕО)

реклама:G Natural

На првата полуфинална вечер на Евровизија еден од впечатливите настапи го имаше претставничката на Кипар, Елена Цагрину која ќе ја гледаме повторно и во саботното финале.

Таа со својата песна „El Diablo“ што на шпански значи „Ѓаволот“ крена голема прашина уште по изборот во својата земја.

Кипарската православна црква и владата јавно се судрија уште кога беше објавено дека песната „El Diablo“ ќе биде го претставува Кипар на Евровизија.

Кипарската православна црква изрази силно противење околу песната во која се појавува нивната земја затоа што како што изјавија од таму според нив, со таа песна се „слави сатаната“.

По настапот Кипарската црква обвини и за недоличен настап, а протестите од приврзаниците кон црквата продолжуваат и понатаму.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------