Home INFO Прија и Филип го одбраа името за својот син, дали баба Брена...

Прија и Филип го одбраа името за својот син, дали баба Брена ќе се сложи со тоа?

реклама:Велигден со Стаф

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ во јуни годинава направија свадбена веселба и се потрудија се да изгледа исто како британското кралско венчање на Меган и принцот Хари, а во ист стил изгледа дека Александра и Филип продолжуваат.

Имено детето кое што го очекуваат одлучија да добие име како принц.
Тие решиле синот да го крстат Александар, а како што изјави пејачката тој предлог го дал Филип, па Пријовиќ веднаш го прифатила.

Покрај фактот дека бебето ќе се вика по престолонаследникот Александар Караѓорѓевиќ, Филип можеби одлучил на синот да му даде име и по својата сакана сопруга.

Александра е во петтиот месец од бременоста и би требало да се породи во март, а до тогаш одлучила да ги откаже сите настапи и да се посвети на бременоста.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------