Home INFO Приказна која го растажи регионот, почина познатиот инфлуенсер

Приказна која го растажи регионот, почина познатиот инфлуенсер

реклама:G Natural

На 3а годишна возраст почина хрватскиот архитект и инфлуенсер Марко Бабиќ.

Марко две госини се бореше со сарком, а деталите за болеста редовно ги споделуваше на својот Инстаграм профил.

„Патувај, момче наше. Скршени, но горди што бевме со тебе на ова патување. Беше најдобриот татко, партнер, син, брат и пријател. Те сакаме засекогаш“, напишале членовите на семејството на неговиот инстаграм-профил, а пренесуваат хрвстските медиуми.

Тој од 2021 година се борел со сарком. Неговата партнерка Тина Билоглав неодамна објави дека Марко не е добро и дека во Загреб ги исцрпиле сите можности за лекување.

Пред неколку месеци инфлуенсерот раскажа дека болеста му се проширила, а во разговорот за „Индекс“ рекол дека му се јавуваат луѓе кои исто така боледуваат од сарком, како и луѓе кои имаат некој друг облик на рак.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------