Home INFO Проблемите немаат крај, Џенифер Лопез ќе заврши на суд

Проблемите немаат крај, Џенифер Лопез ќе заврши на суд

реклама:G Natural

Иако се труди да има спокоен живот без никакви прблеми сепак актерката и пејачка Џенифер Лопез неможе да ги избегне.

Заради корона вирусот ја откажа својата венчавка и остана изолирана со своето семејство, но се појави нов проблем кој што очигледно нема да помине така брзо.

Њујоршкиот фотограф Стив Стандс, тврди дека Џенифер и нејзината компанија „ Nuyorican Production“, му украле фотографија т.е без да му пратат авторски права ја објавиле на профилот на актерката и за тоа бара 150 000 евра плус Џенифер да ги покрие судските трошкови.

Од прекрасната Џенифер сеуште нема никаков коментар во јавноста околу оваа ситуација.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------