Home INFO Проблемите траеле со години: Крај за бракот на Бајага

Проблемите траеле со години: Крај за бракот на Бајага

реклама:Лето во Банско

Момчило Бајагиќ Бајага и неговата сопруга Емилија, одлучиле да стават крај на бракот после три децении зеднички живот, пренесоа медиумите од соседството.

Причината за бракот, според извор близок до пејачот, наводно е презаситеноста од бракот.

– Едноставно, не можеа повеќе. И двајцата сфатија дека вака е најдобро. Помеѓу нив со години не постојат искри, само поради децата одржуваа харминичен однос – изјавил извор за српски Објектив.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------