Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Продолжен притворот и агонијата за раперот Раста, ќе заглави ли во затвор...

Продолжен притворот и агонијата за раперот Раста, ќе заглави ли во затвор или сепак ќе биде ослободен?!

реклама:Велигден со Стаф

Сеуште е неизвесно дали раперот Раста ќе добие затворска казна или ќе биде ослободен со условна казна.

Тој и понатаму го чека судењето за кривичното дело за кое се терети каде што во октомври минатата година кај него и во неговиот дом беше пронајдено големо количество на марихуана и опојни дроги.

Кон крајот на декември му беше продолжен притворот до 27 јануари годинаваа,а што понатаму ќе одлучи обвинителот сеуште не е познато.

Она што се шпекулира е дека доколку раперот открие кој е неговиот дилер ќе добие големо олеснување на казната.

Во агонија и со седативи раперот Раста очаен за својата ќерка

Ќе заглави ли раперот Раста во затвор?! Обвинителството му го продолжи…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------