Home INFO Промовиран новиот Sony Playstation 5

Промовиран новиот Sony Playstation 5

реклама:Велигден со Стаф

По едно одложување заради протестите во Америка, Сони конечно ја претстави својата нова верзија од Play Station.

Освен стандардната верзија, претставена е и дигитална верзија, која во суштина е истата конзола само без читач за дискови.

Совршениот дизајн со бела надворешност ги воодушеви љубителите на минималистичкиот дизајн, и е голем чекор напред во однос на претходната генерација на од овој уред,

Што се однесува до дигиталната верзија од конзолата, таа едноставно е неопходна во денешно време, бидејќи веќе одамна ретко кој купува физички копии од видео игрите.

Цената за овој уред се уште не е објавена. Сепак на Твитер се појави информација дека на Амазон оваа конзола ќе се продава по цена од 599 фунти.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------