Home INFO Пукна тиквата: Емина Јаховиќ раскина со турскиот милионер,еве ја причината

Пукна тиквата: Емина Јаховиќ раскина со турскиот милионер,еве ја причината

реклама:Велигден со Стаф

Српската пејачката Емина Јаховиќ, десетина години беше во брак со познатиот турски пејач Мустафа Сандал.

Кратко по разводот, таа започна љубовна врска со турскиот милионер Садетин Саран.

По само два месеци, парот одлучил да се раздели а оваа вест официјално ја потврди и пејачката.

Првите шпекулации за раскинувањето се појавија откако јавноста примети дека Саран и Емина не реагираат еден на друг на социјалните мрежи, а пејачката не се појавила ниту на забавата која ја организирал сега веќе бившиот дечко.

“Точно е, Емина и Садетин повеќе не се заедно. По двомесечната врска сфатија дека немаат исти погледи за иднината и заедничката перспектива, па секој продолжува по својот пат” – потврдил ПР тимот на Јаховиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------