Home INFO Пукна тиквата: Еве зошто Јелена Карлеуша си замина од Ѕвездите на Гранд

Пукна тиквата: Еве зошто Јелена Карлеуша си замина од Ѕвездите на Гранд

реклама:G Natural

По цели шест години дел од жирито на најпопуларното музичко шоу во регионот – Ѕвездите на Гранд, Јелена Карлеуша стави крај на соработката со Гранд Продукција.

Нејзиното место, наводно ќе го замени нејзината ривалка Цеца Ражњатовиќ.

И додека многумина шпекулираа дека наводно Карлеуша е “шутната од страна на Саша Поповиќ“ и заменета со Цеца, вистинската причина е сосема друга.

Карлеуша на својот Инстаграм профил се огласи со сооштение во кое наведува дека таа побарала да ја одземат од следната сезона, од причина што сака да се посвети на промоцијата на новиот албум.

Јелена дури го објави и барањето за раскинување на договорот кој го доставила до надлежните во Гранд.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------