Home INFO Радио ХИТ заедно со дел од естрадата во кампања #СЕДИДОМА

Радио ХИТ заедно со дел од естрадата во кампања #СЕДИДОМА

реклама:Велигден со Стаф

Во време на изолација и интернет сите бараме решение како да го поминеме секојдневието.

Во ова време кога ништо не е исто и деновите ги минуваме во своите домови регионалното Радио ХИТ реши да направи кампања за своите слушатели како поддршка да останат во своите домови и да ги слушаат препораките за изолација од нашата естрада: „Седи дома и слушај 107,4фм“.

Веќе една недела секојдневно на 107,4 фм можете да ги слушате препораките на дел од нашите јавни личности за тоа што да правите со своите дома но и да слушнете што тие прават овие денови во своите домови.

Па така во микс од многу хитови и секојдневните емисии можете да слушнете што прават во изолација: Влатко Лозаноски, Елена Ристеска, Слаткаристика, Лоба, Антониа Гиговска, Панчо ДНК, Васил Зафирчев, Александра Јанева, Наташа Малинкова, Ѓоко Танески и многу други.

Доколку сакате да ги чуете нивните пораки ви ја пренесуваме подолу плеј листата со видеата кои што се достапни на Јутјуб каналот на радиото…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------