Home INFO Раперот Буба Корели осуден на една година затвор

Раперот Буба Корели осуден на една година затвор

реклама:G Natural

Амар Хоџиќ или во естрадата познат како Буба Корели денеска во Сараево е осуден на една година затвор за неовластено производство и продажба на опојни дроги.

Ова не е прва ваква пресуда и казна затвор за раперот, тој во 2015 поминал 8 месеци зад решетки откако бил уапсен со други 11 луѓе со кои се занимавал со продажба на хашиш, амфетамин и канабис.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------