Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Раскинаа по 25 години! Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо не се веќе...

Раскинаа по 25 години! Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо не се веќе заедно

реклама:G Natural

Хрватските пејачки ѕвезди Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја раскинаа нивната љубовна врска која трае повеке од 25 години.

Тие се запознале во 1995 година на Дора во Опатија, а две години подоцна започнаа љубовна врска.

Важеа за најсреќен пар на балканската естрадна сцена.

Сеуште ниту еден од нив двајца не ги прокоментирале пишувањата на хрватските медиуми, но со оглед на тоа дека пред извесно време не живеат заедно очигледно шпекулациите се точни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------