Home INFO Рецепт: Лек за имунитет стар илјадници години

Рецепт: Лек за имунитет стар илјадници години

реклама:Лето во Банско

Дома можете самите да направите лек за имунитет кој е стар над 5000 години, а го користеле жителите на Тибет.

Потребни ви се 350 грама лук и 2 дл медицински алкохол.

Лукот треба да го исчистите, исечкате, и сварите.

Ставете го во стаклено шише, прелијте со алкохол и чувајте го во фрижидер.

Оваа течност нека стои затворена 10 дена.

Мора да се користи претпазливо, така што 15 минути пред појадок, ручек и вечера во чаша со вода се ставаат неколку капки и се конзумираат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------