Home INFO Режисерот Глен Вајс го украде шоуто на Еми наградите! Погледнете како (ВИДЕО)

Режисерот Глен Вајс го украде шоуто на Еми наградите! Погледнете како (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Режисерот Глен Вајс освои награда на престижните награди “Еми”, во категоријата “Variety Special” за режија на доделувањето на наградите “Оскар”

Во моментот кога ја превземаше наградата, Глен ја искористи приликата да ја запроси својата долгогодишна девојка Џен Сведсен.

“Џен,ти си моето сонце. Се прашуваш зошто не сакам да те викам моја девојка? Затоа што сакам да викам моја сопруга” – изјавил Глен и предизвикал бура овации во преполната сала.

Глен клекнал на колена а Џен се качила на сцената.

“Сакам да ти го подарам прстенот кој и припаѓаше на мојата мајка. Ќе се омажиш ли за мене?”

Џен одговори со ДА, а запросувањето можете да го погледнете во видеото подолу!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------