Home INFO Родителите конечно го видоа синот! Мајката на Дарко Лазиќ по посетата во...

Родителите конечно го видоа синот! Мајката на Дарко Лазиќ по посетата во болница прв пат дала изјава на медиумите, за состојбата на пејачот

фото: Инстаграм
реклама:Велигден со Стаф

Родителите на Дарко Лазиќ кој и понатаму е во критична состојба и е сеуште на интензивна нега, мајката Бранка и таткото Милан, како и новата девојка Марина Гагиќ, дошле денеска во болница каде се задржале дваесет минути.

Родителите го виделе пејачот за прв пат а по излегувањето од болница соопштиле среќна вест – дека нивниот син е подобро.

Подобро е!- рекла мајката на пејачот која од сообраќајката за прв пат дала изјава пред камера.

Да потсетиме, дека Дарко Лазиќ завчера беше итно опериран за да му биде стопирано внатрешното крварење, покрај тоа лекарите констатирле дека треба да му вградат вештачки колк кога ќе биде во подобра здравствена состојба.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------