Home INFO СЕ ШИРАТ УЖАСНИ ВЕСТИ ЗА СОСТОЈБАТА НА ДАРКО ЛАЗИЌ: Неговата кума и...

СЕ ШИРАТ УЖАСНИ ВЕСТИ ЗА СОСТОЈБАТА НА ДАРКО ЛАЗИЌ: Неговата кума и татко испратиле јавна порака!

реклама:G Natural

Јавноста е запрепастена од гнасните информации кои се појавија во медиумите.
По тешката сообраќајна несреќа која ја доживеа пејачот Дарко Лазиќ во вторникот, се очекува негово закрепнување. Лазиќ повеќе не е животно загрозен но и понатаму е во вештачка кома за да му закрепне организамот од тешките повреди.

Ова случување веќе пет дена е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми, па одредени од нив пренесоа ужасни информации дека пејачот им подлегнал на повредите и дека умрел.

Во врска со ова неговата кумата Андреана Чекиќ се огласи на друштвените мрежи поточно на Инстаграм и го објави следново:
„…Постојат медиуми кои што шират гнасни лаги како подлегнал на повредите. Ги молам сите добри луѓе да не веруваат во тоа и заедно да продолжиме да испраќаме позитивни мисли за негово што поскоро закрепнување.
Се заблагодарувам на оние кои на својата работа и пристапуваат професионално.“

Исто така денеска го посетиле и неговите родители а при напуштањето на болницата, таткото на Дарко рекол дека неговиот син денеска е подобар.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------