Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Роднини, пријатели и полицијата во потрага по фолк пејачот Дарко Лазиќ, исчезнал...

Роднини, пријатели и полицијата во потрага по фолк пејачот Дарко Лазиќ, исчезнал пред неколку дена

реклама:G Natural

Роднините, пријателите и полицијата трага по пејачот Дарко Лазиќ кој од пред некој ден исчезнал и никој незнае каде е тој.

Неговите дома се загрижени затоа што не е ниту во родниот Брестач, а и прв пат му се случило да исчезне толку долг перид.

Полицијата го бара заради испрашување околу автомобилот со лажни регистрации кој и го купил на поранешната сопруга.

Иако е активен на соијалните мрежи сеуште никој незнае каде е тој.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------