Home INFO Роналдо фрлил куп пари за приватен авион за својата мачка, еве зошто…

Роналдо фрлил куп пари за приватен авион за својата мачка, еве зошто…

реклама:G Natural

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо и неговата вереница Георгина во својот дом во Италија веќе неколку години имаат редок вид на мачка која многу ја сакаат и се вика Пепе.

Таа е со големи очи, без крзно и изгледа навистина застрашувачки но контра на тоа овие видови на мачки се многу мили и питоми.

Заради несреќа и повреда на Пепе, Роналдо не размислил ниту секунда туку веднаш резервирал приватен авион кој чинел 3.000 евра и ја испратил во Шпанија кај најдобрите ветеринари за да се погрижат за мачката и потоа да ја вратат во Италија.

Фановите поделени во коментарите, дел се позитивно изненадени и воодушевени за грижата на Роналдо, а останатите коментираат дека тие пари во време на пандемија можат да се искористат на друг начин.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------