Home INFO Роналдо и Георгина ја покажаа новородената ќерка, има специфично име, познато и...

Роналдо и Георгина ја покажаа новородената ќерка, има специфично име, познато и кај нас

реклама:G Natural

Георгина Родригез, вереницата на планетарно популарниот фудбалер Роналдо објави фотографија од новородената ќеркичка.

-Бела Есмералда. 18 април 2022 година, напишала Георгина покрај фотографијата од бебето што спие.

Георгина беше бремена со близнаци, но за жал синот почина на денот на раѓањето.

Бела Есмералда е петто дете на славниот фудбалер. Тој е татко на годишниот Кристијано, четиригодишните близнаци Ева и Матео и три – годишната Алана.

Тројца од нив ги родила сурогат мајка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------