Home INFO Русин од стара лада успеа да направи “чудовиште” за чистење на снег

Русин од стара лада успеа да направи “чудовиште” за чистење на снег

реклама:G Natural

Мајстор од Курск од деловите кои ги собирал со години, сам успеал да направи совршен чистач за снег.

Оваа машина за снег е дело на домашна работилница, а снегот го чисти како професионалец.

Неговиот творец вели дека од старата „Лада“ направил чудовиште за снежната покривка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------