Home INFO Само што излезе од куќен притвор, Раста доби покана за средба од...

Само што излезе од куќен притвор, Раста доби покана за средба од оваа популарна пејачка!

реклама:Велигден со Стаф

Цели 8 месеци, српскиот рапер Стефаста пројде во дел од својот стан, во домашен притвор.

Раста гостуваше во популарното шоу на Огнен Амиџиќ, каде раскажа за деновите поминати во домашен притвор.

Додека траела казната, раперот, кој живее во стан од 200 метри квадратни смеел да користи само еден дел, односно дневната соба, кујната и тоалетот.

Со видео повик, водителот во емисијата ја вклучи и Наташа Беквалац, која на Стефан му постави две прашања.

– Имам две прашања за Стефан – рече пејачката. Првото прашање е кога ќе ме однесе на кафе или чаша вино, да се напиеме како слободни луѓе? А второто е кога ќе ја започне музичката турнеја на која секако јас ќе бидам специјален гостин? – праша Наташа а Раста не можеше да ја скрие насмевката.

– Најјака е! – следеше одговор од Раста. Се радувам на тоа! А турнејата ја планитам во октомври, навистина се радувам, ја сакам Наташа! – призна Раста,

За потсетување, Наташа и Стефан минатиот јули објавија дует, а тогаш се шпекулираше дека помеѓу нив има нешто повеќе од обично пријателство и соработка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------