Home INFO Само со најблиските, денеска беше погребан Зафир Хаџиманов во Белград

Само со најблиските, денеска беше погребан Зафир Хаџиманов во Белград

реклама:G Natural

Денеска во новите гробишта во Белград во Алеата на заслужните граѓани беше погребан легендарниот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов.

Заради пандемијата на погребот присуствуваа само најблиските роднини и пријатели, а како што прокоментира неговиот син Васил, достоен погреб и испраќање на неговиот татко ќе му приредат откако пандемијата ќе заврши.

Дно од безобразлук: Синот на Зафир Хаџиманов им се закани на хејтерите кои оставаа лоши коментари за татко му

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------