Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Саша Поповиќ ја измарширал Ана Николиќ и ја избркал од студио

Саша Поповиќ ја измарширал Ана Николиќ и ја избркал од студио

реклама:Велигден со Стаф

Ана Николиќ е една од најкотраверзните пејачки во Србија и секојдневно предизвикува скандал со нејзиното однесување.

Сите навикнаа на нејзините непромислени изјави и шокантни ситуации но она што предизвика внимание беше неодамнешната изјава на Саша Поповиќ поврзана за почетоците и првата средба со пејачката.

– Ќе ви кажам една анегдота. Беше 2000 или 2001 година, не знам точно кога го отворивме Гранд и правевме десет албуми одеднаш. Тоа беше неверојатно. Доаѓам и на состанокот што го имаше Стоја, таа беше можеби најпродаваната пејачка што се однесува до ЦД-ата и касетите – се присети Поповиќ во емисијата „Шоуто продолжува“ и додаде:

– Влегувам внатре и гледам дека Рале работи со пејач кој никогаш не сум го видел. Велам: Рале да работиме, луд ли си, која е оваа пејачка овде? Јас ѝ велам: „Слушај ти, ајде излегувај надвор“. Таа излезе од кабината и јас ѝ реков: ‘Кој си ти по ѓаволите?!’ Таа ми вели дека еден ден ќе биде популарна, а јас ѝ одговарам: „Никогаш нема да бидеш славна, марш надвор“ – рече Поповиќ и додаде дека Николиќ станала позната по една година.

– Ја поканив во шоуто на Гранд и таа дојде и ме потсети како ми кажа дека ќе биде популарна – се присети Поповиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------