Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Се бори со здравствени проблеми кои му пречат во работата: Славниот Дрејк...

Се бори со здравствени проблеми кои му пречат во работата: Славниот Дрејк се повлекува од јавната сцена

реклама:Лето во Банско

Познатит рапер Дрејк ги шокираше своите фанови и реши да се повлече од јавноста на една година како што изјави самиот тој.

Заради здравствени проблеми како што соопшти тој ќе го затвори своето студио и ќе се повлече од јавниот живот.

– Морам да се фокусирам пред се на моето здравје. Со години ги имам најлудите проблеми со стомакот

Ќе ја заклучам вратата од студиото на некое време. Можеби една година… можеби уште малку повеќе“ – изјави тој во емисијата „Сто за еден“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------