Home INFO Се чувствував искористен: Здравко Чолиќ имал с*кс со оваа светски позната пејачка

Се чувствував искористен: Здравко Чолиќ имал с*кс со оваа светски позната пејачка

реклама:G Natural

Тој со децении важи за еден од најголемите балкански ѕвезди но и пејач по кого во младоста лудувале милиони жени ширум светот.

Здравко Чолиќ е во хармоничен брак веќе 20 години и има две ќерки. Сепак во 1997 ја шокирал јавноста со признанието дека бил заведен од страна на Фрида Лингштад, познатата членка на групата АББА.

Во едно интервју тој ја опишал нивната кратка врска:

” Фрида од групата АББА ја запознав на избор за песна на Евровизија. После тоа следеше покана за викенд. Ми изгледаше дека ќе биде супер, но после таа тридневна идила се чувствував искористен. Како инстант супа, ја готвиш за пет минути, ја јадеш топла и тоа е тоа. А се беше овде – брвнара, камин, свеќи и цвеќе.. етерични масла, печена риба. Но ја немаше онаа права и единствена страст, која се случува помеѓу маж и жена. Немаше спонтаност, изгледаше како да си закажал тренинг за двајца во теретана” – раскажал југословенскиот заводник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------