Home INFO Се фрлаат илјадници народни пари, а победникот на Евровизија добива „шипки“

Се фрлаат илјадници народни пари, а победникот на Евровизија добива „шипки“

реклама:Лето во Банско

Најголемиот и напопуларен музички настан Евровизија и годинава привлече големо внимание можеби не толку во гледаност колку во скандали и трачеви.

И бидејки е најголем настан сите се прашуваат колку заработува победникот?! А одговорот е ниту денар.

Земјата победник добива привилегија да ја организира Евровизија следната госина а победниците да зартаботат од популарноста.

Занчи толку фама и фрлени народни пари од делегациите за ништо!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------