Home INFO Се игра и пее во домот на Цеца Ражнатовиќ, се роди внукот...

Се игра и пее во домот на Цеца Ражнатовиќ, се роди внукот Жељко

реклама:Велигден со Стаф

Синот на Цеца, Вељко и неговата сопруга Богдана денеска станаа родители, а тоа богами е голема причина денеска да се слави во домот на фолк пејачката баба Цеца.

Породувањето било во истиот апартман каде што бил роден и Вељко од истиот доктор, мајката и бебето се чувствувале одлично.

Како што самите објавија на социјалните мрежи по среќната вест семејството Ражнатовиќ веднаш почнало со славење уште пред клиниката со трубачи, па потоа со блиски роднини и пријатели во својот дом.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------