Home INFO Скандалите продолжуваат, Северина се скарала и со кумата

Скандалите продолжуваат, Северина се скарала и со кумата

реклама:G Natural

Не престануваат скандалите поврзани со хрватската пејачка Северина кои секојдневно ги објавуваат балканските медиуми.

Пејачката може слободно да каже дека оваа година за неа е нај баксузната.

Сопругот на Северина на оргинален начин откри каква е ситуацијата со нивниот брак (ФОТО)

Според информациите на српски „Блиц“ и сè погласните пораки што ги испраќаат пејачката и нејзиниот сопруг Игор Којиќ преку социјалните мрежи, би се рекло дека нивниот брак е при крај.

Имено, во текот на изминатата недела, приказните стигнаа во јавноста дека нивниот брак со месеци е во сериозна криза, а се шпекулира дека тие не живеат заедно, и дека Севе го поминува поголемиот дел од своето време во Загреб, поддржано од фактот дека парот се одследи од популарната мрежа Инстаграм.

Последниот во низата проблеми што ги предизвика оваа двојка се случи кога Игор објави фотографија на социјалните мрежи во која тој и Северина се во српски народни носии. Во тој пост, тие сакаа да покажат како изгледа бракот со Северина и кој е нивниот „покровител“, како што тврди тој, но набрзо следеше коментар од Севе: „Те молам, исклучи ме од ова, покровители се Оља и Драган“, напиша Северина од нејзината официјална сметка, а Игор го избриша овој пост со молскавична брзина.

Нешто подоцна, уште еден потег посочи дека Северина и Игор не се во добри услови. Пејачката го одследи неговиот сопруг од социјалната мрежа Инстаграм, а потоа тој го стори истото. Ова не е првпат двајцата да не се следат на оваа популарна социјална мрежа, но новина е што пејачката повеќе не ја следат нејзиниот свекор Драган Којиќ и свекрвата Оља Којиќ.

Медиумите на 15 април напишаа дека Северина е приведена на улицата „Партизанске авијацијаје“ во Белград, бидејќи немала лиценца за движење за време на полицискиот час. Северина ги смени изјавите, а прво рече дека отишла во аптека, а потоа ја смени приказната, па рече дека сакала само да го паркира автомобилот.

Покрај тоа, ова е многу лош период за пејачката, бидејќи во март минатата година ја прекина соработката со менаџерот Томислав Петровиќ, човек кој се грижеше за нејзината кариера 17 години, а набргу после тоа ги смени соработниците. Во ноември минатата година, таа ја загуби правната битка за старателството над нејзиниот син Александар, за која се бореше со својот поранешен партнер, бизнисменот Милан Поповиќ.

Се скарала со нејзината кума

Како што дознава „Блиц“, Северина минатата недела имала расправија и со нејзиниот кум Андреа Чермак.

– Таа испрати бројни пораки до својата кума во која ја навредуваше поради тоа што не била со неа во тешките моменти, а потоа тие сериозно се скараа. Северина, патем, има навика да прави вакви работи кога е во лошо расположение – раскажува извор близок до пејачката.

Стигнуваат казни за наплата

Бидејќи објави фотографии од својот син на социјалната мрежа Инстаграм без дозвола од другиот старател, Северина беше казнета со казна од 340.000 евра од судот. Основната казна изнесуваше 3.600 евра, а таа потоа објави уште неколку фотографии од нејзиниот син, а секоја последователна казна беше двојно зголемена, а во конечната сума беа додадени бројни камати. Оваа казна доаѓа за наплата оваа недела, што ја прави целата ситуација уште потешка за Северина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------