Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Се огласи словенката на Петар Грашо, еве што изјави за пишувањата дека...

Се огласи словенката на Петар Грашо, еве што изјави за пишувањата дека се во врска

реклама:Велигден со Стаф

И понатаму во медиумите е актуелна информацијата за раскинувањето на Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ кои по 24 годишна врска решија да се збогуваат еден од друг.

ПР тимот на пејачите за медиумите изјави дека парот веќе извесен период не живее заедно, но сеуште никаква изјава нема од бившиот пар.

Во медиумите почнаа шпекулации дека Петар веќе има нова девојка која што е словенка и со која неколку пати биле забележани на неколку настани на кои заедно биле гости.

Но веднаш по пишувањата за медиумите се огласи словенката Соња Ерчуљ демантирајки ги овие трачеви и изјавувајки:

„Точно е дека соработуваме, но никако не сме поврзани приватно. Ова е мало место и сешто се зборува. Тоа е затоа што луѓето не разбираат што е соработка“, изјави Соња за „Журнал 24“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------