Home INFO Се огласи таткото на Меган Маркл: Еве што мисли за нејзината бременост

Се огласи таткото на Меган Маркл: Еве што мисли за нејзината бременост

реклама:Лето во Банско

Кралското семејство се радува на веста за бременоста на Меган Маркл.

Своите импресии поради најавата за принова ги споделија мајката на Маркл, кралицата Елизабета, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Во чест на бебето кое треба да се роди на пролет во 2019 та, со виски наздравил и принцот Чарлс.

Иако од кралската палата нагласиле дека нема да коментираат ништо што Томас би изјавил за медиумите на оваа тема, сепак таткото на новопечената војвотка не им одолеа на медиумите и даде своја изјава.

– Неизмерно сум среќен поради нив. За оваа среќна вест дознав пред да биде објавена во јавност и не го криев своето воодушевувње. Сметам дека Меган ќе биде одлична мајка- изјавил Томас кој по неколкуте скандали изгубил целосен контакт со својата ќерка.

Исто така додал дека му е многу жал што нема да има можност да биде во контакт во внучето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------