Home INFO Се огласи таткото на уапсената старлета Тијана Ајфон, немал намера да се...

Се огласи таткото на уапсената старлета Тијана Ајфон, немал намера да се откаже од неа

реклама:G Natural

Ѓорѓе Максимовиќ или таткото на старлетата Тијана Ајфон по апсењето на неговата ќерка во Босна и Херцеговина за проституција се огласи во медиумите. Тој изјавил декат не е лут и не се откажува од својата ќерка и се надева дека таа ќе биде набрзо ослободена.

Ѓорѓе со месеци не разговарал со својата ќерка Тијана, а сега ја откри причината за нивната кавга.

„Бев против тоа да влезе во реалното шоу и целиот тој свет. Не зборувавме поради тоа. Сопругата ме напушти пред 4 години, Тијана беше на страната на мајка ѝ. Ни се разделија патиштата“, рече тој.

Таткото на Тијана вели дека неговата наследничка била примерно дете и дека сметал дека нејзиниот луксузен живот го финансирал нејзиното момче.

– До 18-годишна возраст таа беше дете за пример, не излегуваше, сè беше познато. Не знам дали таа навистина се занимавала со тоа или не, како што велат со проституција. Го сака животот, сака да се забавува. Но во суштина е добар човек. Таа беше во врска со момче кое се занимаваше со разни работи – рече Ѓорѓе.
„Бев лишен од многу информации. Не знаев ништо. Што и да е, јас никогаш не се откажувам од ќерка ми Тијана. И ѝ го кажав тоа“, заклучи Максимовиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------