Home INFO Се покажа во најдобро светло: Роналдо ги постигна сите четири гола на...

Се покажа во најдобро светло: Роналдо ги постигна сите четири гола на натпреварот, ова е неговата награда (видео)

реклама:G Natural

По шпекулациите дека португалската фудбалска легенда не е во најдобра кондиција, Роналдо блесна на натпреварот против Ал Вахда и се покажа во најдобро светло.

Во победата од 0:4 на неговиот тим, Кристијано ги постигна сите четири гола.

По завршувањето на натпреварот како што е правилото, фудбалерот си ја зема топката од натпреварот.

Роналдо го замоли главниот судија на натпреварот да му се потпише и си го понесе подарокот дома.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------