Home INFO Се разведе од старата и ја избрка новата свршеница, Дарко Лазиќ во...

Се разведе од старата и ја избрка новата свршеница, Дарко Лазиќ во љубовен хаос

реклама:G Natural

Фолк пејачот Дарко Лазиќ има навистина турбулентен љубовен живот. Пред да направи свадба со неговата нова свршеница тој деновиве и официјално се разведе од неговата прва сопруга Ана Севиќ со која ја има ќеркичката Лорена.

Тие иако се развеле останале и понатаму пријатели и по разводот заминале заедно на пијака во едно кафуле.

За новинарите Дарко изјавил:

-Ние сме цивилизирани луѓе и понатаму све во одлични односи. Секогаш сме биле добри пријатели а ја имаме и нашата ќерка која ја сакаме најмногу на цел свет .

Додал дека ќерката ке ја гледа секој прв и трет викенд во месецот и дека празниците ќе ги минуваат заедно, и дека луксузниот заеднички стан и го оставил на сопругата бидејки сакал неговата ќерка да биде во средината во која што растела.

Каков брачен живот му претстои на Дарко по новите скандали дека ја раскинал свршувачката и со новата вереница останува да видиме.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------