Home INFO СЛЕДУВА ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО „Пинкови ѕвездички“: Нови членови во жирито, уште една...

СЛЕДУВА ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО „Пинкови ѕвездички“: Нови членови во жирито, уште една водителка, а и тоа не е се…

реклама:G Natural

Петтата сезона на музикото шоу „Пинкови ѕвездички“ во петок ќе започне да се емитува. Овој пат ќе се натпреваруваат ѕвездичките кои со нивните настапи го освоиле жирито и публиката во изминатите четири години.

На водителката Маријана Мичиќ ќе и се придружи Ана Михајловски, со која веќе се докажани како водителски тандем во проектите „Едноставен живот“ и „Големиот брат“.

Оваа сезона во жирито ќе бидат: Леонтина, Гоца Тржан, Наташа Беквалац, Милан Станковиќ и Кија Коцкар победничката на реалното шоу „Задруга 1“.

Кои ѕвездички ќе ја освојат публиката оваа сезона и за кого ќе навива Македонија од нашите кандидати ќе видиме наскоро.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------