Home INFO Се за добра фотографија: Овие блогери ја налутија јавноста (ФОТО)

Се за добра фотографија: Овие блогери ја налутија јавноста (ФОТО)

реклама:G Natural

Фотографиите на социјалните мрежи се особено актуелни изминатиов период, а блогерите постојано прават нови и забавни работи се со цел да ги овековечат со добра фотографија која ќе им донесе многу допаѓања, а со тоа и добра заработка.

Но понекогаш, некои од нивните потези се нависна бесмислени и опасни по живот.

Парот Ракел и Мигел кои имаат повеќе од 200.000 следбеници на нивниот Инстаграм профил, ја разбрануваа јавноста со објавени фотографии.

Ракел висеше од воз во движење во Шри Ланка додека Мигел ја бакнуваше во чело, а на другата фотка Ракел виси додека тој ја држи за рака.

Парот беше нападнат што им дава лош пример на помладите, а тие во своја одбрана кажаа дека возот се движел навистина бавно.

Сепак, овој потег носи преголем ризик за повреди, па дури и смрт.

View this post on Instagram

We are all on a long journey, with problems to solve, lessons to learn, but most of all, experiences to enjoy 🙌🚂 For where are you now 🏠 and where you will go ✈️, for “I’ve always known” 🙋‍♂ and “I told you so” 🙄, for “nothing is happening” 🤷‍♀ and “all has gone wrong” 😭 just go out there 🍃 and don’t wait too long ⌛… No matter what happens, make sure you always enjoy this wonderful ride called life ♥️ When was the last time you went on a trip and wher did you go? ✄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄ #travellingourplanet #wondeful_places #bestvacations #living_destinations #travelcouple #togetherforever #coupleshoot #srilanka #srilankatrip #wanderlove

A post shared by RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------