Home INFO Селин Дион: Единствениот маж во нејзиниот живот беше Рене, но ова се...

Селин Дион: Единствениот маж во нејзиниот живот беше Рене, но ова се промени!

реклама:G Natural

Пејачката со ангелски глас, Селин Дион изненади и разнежни многумина откако призна дека Рене Анжелил бил единствениот маж кој некогаш го бакнала.
Тие беа во брак 21 година пред Рене да ја изгуби битката со рак на грлото.

Само два дена по смртта на нејзиниот сопруг, почина и нејзиниот брат на 59 годишна возраст.

Поминаа две години од трагедијата на пејачката, но сега очигледно ја пронајде својата среќа.
На огромно изненадување на јавноста, се шпекулира дека новата љубов на Селин е познатиот холивудски актер Расел Кроу.
Ниту таа, ниту Расел се уште не го коментирале својот однос.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------