Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Селин Дион закована за кревет, пејачката во лоша здравствена состојба

Селин Дион закована за кревет, пејачката во лоша здравствена состојба

14
реклама:Лето во Банско

Откако на почетокот на месецов Селин Дион ја одложи турнеја „Courage“ поради болни грчеви во мускулите фановите не престануваат да се грижат за здравствената состојба на пејачката.

Според блиска пријателка на пејачката 53 годишната Селин во моментов немала сила ниту да стане од кревет.

„Доколку нејзината состојба не се подобри, би можела да се повлече од сцената неколку месеци, па дури и една година“, открила нејзината пријателка, додавајќи дека Селин изгубила многу килограми и дека ѝ е тешко да се грижи за нејзините 11-годишни близнаци Еди и Нелсон.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------