Home ШОУ БИЗз Музика Семејството пред се: Ова се родителите на Цеца Ражњатовиќ, еве со што...

Семејството пред се: Ова се родителите на Цеца Ражњатовиќ, еве со што се занимаваат

реклама:G Natural

Фолк пејачката Цеца со децении е број еден на српската естрада. Величковиќ никогаш не пропушта да изјави дека семејството е нејзина огромна поддршка.

Пејачката е родена во јуни, 1973 година во Прокупје, Србија а детството го поминала во Житораѓа.

Нејзината мајка работела како учителка во селото, а татко и работел како машинобравар и трговец.

Цеца открива дека нејзината мајка била сособено строга, и секогаш се знаело што е а што не е дозволено.

Мира и Слободан се многу блиски и со своите внуци Анастасија и Вељко, а за време на свадбата на нивниот внук и двајцата учествуваа во свадбените церемонии.

Цеца ја има и сестрата Лидија, која Анастасија и Вељко ја нарекуваат втора мајка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------