Home INFO Семејството и естрадата се опростува од Шабан Шаулиќ, во солзи и спомени...

Семејството и естрадата се опростува од Шабан Шаулиќ, во солзи и спомени помина комеморацијата

реклама:Велигден со Стаф

Откако телото на пејачот Шабан Шаулиќ вчера беше донесено во Белград, денеска во 11 часот беше одржана комеморација во Општината во Белград.

Голем број на пријатели, колеги, обожаватели и неговото семејство скршени од болка се потсетија на најзначајните моменти од неговиот живот и кариера.

Голем број на медиуми ја следеа комеморацијата а дел од нив имаа и директен пренос на социјалните медиуми.

Погребот ќе се случи денеска во 15:00 во Новите гробишта во Белград.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------