Home INFO Сепак има спас од комарци и мравки по дома! Еве го трикот!

Сепак има спас од комарци и мравки по дома! Еве го трикот!

реклама:G Natural

Еве како да се спасите од досадните комарци без користење на хемикалии.

Тајната е во талогот од кафе.

Еве како:

– Соберете талог од кафе и ставете го во алуминиумска фолија. Чувајте го на ладно и суво место додека не се исуши.

– Фолијата со исушениот талог ставете ја на рамна површина на отворено подалеку од пристап на деца и домашни миленици.

– Запалете го талогот додека не почне да пушта дим.

-Остатоците ќе горат а чадот што се создава ги брка комарците.

Може да користите и свежо кафе делува – но поефикасно е доколку користите исушено претходно сварено кафе.

Овој трик може да го користите и за мравките. Само проспете малку кафе на местото каде ви се појавиле мравки.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------