Home INFO Серијата „Сексот и градот“ осидена на пропаст, Саманта несака ни да чуе...

Серијата „Сексот и градот“ осидена на пропаст, Саманта несака ни да чуе да се врати во продолжението!? (видео)

реклама:G Natural

Ако се прашувате како би изгледале и што би правеле сега пријателките од култната серија „Сексот и градот“ стигна супер информација од продуцентите на серијалот дека конечно ќе направат продолжение на истата и тоа сезона со 10 нови епизоди во траење од 30 минути.

Актерките Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис повторно ќе бидат пријателките преку кои сценаристот ќе ги раскаже сите приказни сега за 50 годишни жени, но она што е големо разочарување за публиката и што наиде на голема критика е тоа што во продолжението нема да се појави актерката Ким Катрал која што ја игра улогата на Саманта.

Имено Ким изјавил дека ликот на Саманта веќе оамна бил зад неа и дека нема намера да се врати во продолженијата, тука се и гласините дека таа имала и несогласувања со колешките.

Како Кери на Инстаграм го најавува продолжението видете од видеото со тизерот….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------