Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Северина има корона, по информацијата веднаш го испратила синот во самоизолација

Северина има корона, по информацијата веднаш го испратила синот во самоизолација

реклама:G Natural

Хрватската пејачка Северина Коиќ објави пост на својот Инстаграм и на своите фанови и целата јавност им откри дека иако нема никакви симптоми сепак е заразена од Ковид 19.

„Иако немам никакви симптоми сепак сум позитивна на корона вирусот, додека тестот на мојот син покажа дека тој не е заразен.

Веднаш по контактот со епидемиологот ги превземав сите мерки а го известив и таткото на моето дете и два дена порано го вратив кај него да ја помине самоизолацијата со него.

Знам дека вирусот го добив од близок пријател по враќањето во Загреб.

Апелирам до сите медиуми да се воздржат од објава на лаги и непроверени информации„ – меѓу другото напишала Севе.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------