Home INFO Северина во блам со големи и мали јајца (видео)

Северина во блам со големи и мали јајца (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Хрватската пејачка Северина на своето последно јавно појавување како дел од програмата на фестивалот „Дора“ доживеа јавен блам.

Пејачката Северина Вучковиќ беше дел од настапот на групата „Лет 3“ која се натпреваруваше на „Дора“, а нејзиниот настап привлече големо внимание и многумина го окарактеризираа како срам за познатата пејачка.

Таа на сцената се појави во жолт костим со голем чекан, а потоа имаше огромно пластично јајце кое им го понуди на останатите кандидати.

@idjshowfunny #CapCut #severina #dora2024 #eurovision ♬ original sound – idjshow

Пријде пејачот и радио водител Саша Лозар и праша:

“Дали е тоа твоето јајце, Северина? Од кралицата кокошка? Чекај, имам уште едно јајце… Не е толку големо, но ќе биде добро”, рече тој и посегна во џебот за да покаже на кое јајце мисли.

Ова не е единствената сцена која ги шокираше гледачите. Тогаш натпреварувачот Еуген Стјепан Вишиќ ја запрепасти јавноста кога Северина му подари јајце.

“Мислам дека држењето на јајца тебе ти одговара многу повеќе од мене. Дали можеш да го направиш тоа?”, рече тој, а пејачката остана без зборови.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------