Home INFO ШОК ЗА СЕМЕЈСТВОТО ШАУЛИЌ: Турчинот што ја предизвика сообраќајката е пуштен на...

ШОК ЗА СЕМЕЈСТВОТО ШАУЛИЌ: Турчинот што ја предизвика сообраќајката е пуштен на слобода

реклама:G Natural

И понатаму е неизвесно дали и како ке биде казнет возачот Алсин Левент (35) кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која животот го загуби фолк пејачот Шабан Шаулиќ.

Семејството со неверување ја слушн одлуката на судот да го ослободи возачот бидејки тој пријавил адреса и можел да ја чека пресудата без да е во притвор.

Новите детали кои што ги изнесе новинарот Карстен Боргмајер во медиумите се дека возачот не само што бил без возачка и во алкохолизирана состојба туу тој претходно конзумирал и марихуана.

Тој додава дека за време на несреќата владеел вистински хаос и дека возачот по несреќата по итна постапка г однеле во затвор а повредените во болница.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------