Home INFO Шокантна исповед на Ума Tурман: Ова е една од најмрачните тајни која...

Шокантна исповед на Ума Tурман: Ова е една од најмрачните тајни која ја чував во себе

реклама:G Natural

Холивудската актерка Ума Турман одлучи да проговори за едно тешко поглавје од времето кога била тинејџерка.

Актерката во тој период, додека глумела во Европа имала таен абортус, откако забременила од постар маж.

Новиот закон во Америка со кој ќе бидат забранети абортусите по шестата недела од бременоста ја предизвика Турман да „распали“ по властите со своја колумна во „Вашингтон Пост“.

„Имав 15 години кога започнав да глумам во работна средина во која бев единственото дете во собата. Во доцните тинејџерски години, случајно забременив со многу постар човек. Живеев патувајќи од град во град, далеку од моето семејство. Само што го имав започнато мојот бизнис. Се обидував да сфатам што да правам. Сакав да го задржам бебето, но како? “, напиша Ума Турман во колумната и проба да ги вразуми луѓето во врска со знаењето на абортусот.

Абортусот по шестата недела бременост ќе биде забранет во САД дури и во случаи на инцест или силување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------