Home ШОУ БИЗз Балкан Шпанија на Евровизија се претстави со копија од песна на Дара Бубамара?!...

Шпанија на Евровизија се претстави со копија од песна на Дара Бубамара?! (видео)

реклама:Лето во Банско

Песната , SloMo на пејачката Шанелсо која Шпанија се претстави на Евровизија 2022 стана вистински хит.
Особени внимание привлече настапот на претставничката на Шпанија, која ги покажа своите танцивачки способности, облечена во секси танга костум.

Уште пред официјалниот старт на натпреварувањето, многумина почнаа да коментираат на социјалните мрежи дека Шпанија има плагијат српската пејачка Дара Бубамара и нејзината песна Екстравагантно, која беше објавена во 2017 година.

„Ова ми звучи познато. Се работи за Дара Бубамара која ја објави песната Екстравагантно пред четири години. Нема да кажам ништо повеќе“, е еден од коментарите на Твитер.

Преслушајте ги и двете песни и проценете сами дали има сличности!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------