Home INFO Што бара принцот Хари во Африка? И тоа без Меган!

Што бара принцот Хари во Африка? И тоа без Меган!

реклама:G Natural

Љубовта кон Африка, принцот Хари ја наследил од својата мајка, принцезата Дијана која исто како него многупати престојувала овде.

Африка е негово место за бегство од очите на јавноста, а принцот несебично овде се вклучува во многу хуманитарни проекти.

„Таму (во Африка) се чувствувм поудобно во своја кожа од било каде во светот. Посакувам да поминувам повеќе време во Африка. Имам чувство дека добивам комплетна релаксација и нормален живот во тие краишта.“

Откако овде ја запроси Меган Маркл, Африка завзема посебно место и во срцето на војвотката од Сусекс.

Но овојпат Хари престојува овде без својата поубава половина а причината за патувањето е уште една хуманитарна работа.

Во Боцвана тој ќе присуствува на годишниот состанок во организација на тамошниот конзерваториум за носорози, чиј покровител е уште од минатата година.

Фото: Instagram/printscreen

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------