Home INFO Што изјави бившата куќна помошничка за нејзината поранешна газдарица Лепа Брена

Што изјави бившата куќна помошничка за нејзината поранешна газдарица Лепа Брена

реклама:G Natural

И покрај тоа што повеќе не работи во нејзината куќа, куќната помошничка која што долги години работела во домот на Лепа Брена револтирана од коментарите дека Брена е циција и лоша личност решила во јавноста да сподели некои од ситуациите и детали од односот со бившата газдарица.

– Верувајте дека Брена е прекрасна личност. Таа кон мене и моето семејство се однесуваше исто како кон своето. Секогаш кога ќе завршев со работа и пред да си одам дома, никогаш не ме пушташе со празни раце. Ме испраќаше со храна, овошје, сокови… Дури и понекогаш ми купуваше капути за мене и мојата ќерка и ми даваше алишта за секоја прилика – вели куќната помошничка во одбрана за бившата газдарица.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------